Jak zamówić projekt?
Czytaj ZwińPoprzez formularz zamówienia 24h/7: formularz zamówienia
Drogą mailową 24h/7: artinex@artinex.pl
Telefonicznie w godz. 10:00 - 16:00 :
M +48 606 947 200
Jak zgodnie z prawem wybudować dom?
Czytaj ZwińI. Wybór i kupno działki:
Należy sprawdzić czy teren, na którym znajduje się nasza działka, objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Plan określa status naszej działki, czyli czy jest ona np. budowlana.
- Jeśli miejscowość posiada Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego, to w lokalnym wydziale architektury urzędu gminy składamy wniosek o aktualny wypis i wyrys z planu.
- Jeśli miejscowość nie posiada Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego, to w lokalnym wydziale architektury urzędu gminy składamy wniosek wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla naszej działki. Dodatkowo w Wydziale Geodezji urzędu gminy należy nabyć kopię mapy zasadniczej.
II. Pozostałe formalności. Kompletowanie dokumentacji.
1. Musimy zwrócić się do zakładu gazowego, energetycznego, wodno-kanalizacyjnego o wydanie warunków technicznych dostawy mediów.
2. Konieczne będzie posiadanie mapy do celów projektowych. Zwracamy się do geodety o sporządzenie mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500 dla naszej działki.
3. Zamawiamy wcześniej wybrany projekt gotowy z oferty ARTINEX.
III. Przygotowanie projektu do złożenia w urzędzie w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Jeśli spełniliśmy wszystkie powyższe punkty powinniśmy udać się do lokalnego architekta w celu zlecenia mu adaptacji projektu do działki. Architekt wykona dla nas projekt zagospodarowania działki na mapie do celów projektowych oraz opracuje informacje na temat BIOZ (Bezpieczeństwo i Ochrona Zdrowia). Może on także nanieść w dokumentacji interesujące nas zmiany.
Ponadto architekt uzgadnia opracowywany plan zagospodarowania przestrzennego działki z następującymi instytucjami :
- z Zakładem Uzgodnień Dokumentacji Projektowej (ZUDP)
- z Zakładem Energetycznym
- z Zakładem Gazowniczym
- z Zakładem Wodociągowo - Kanalizacyjnym
oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
decyzję o warunkach zabudowy lub wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego;
wypis z rejestru gruntów dla działki własnej oraz sąsiednich;
warunki techniczne dostawy mediów;
decyzję o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej (jeżeli jest ona wymagana).
Tak przygotowaną i skompletowaną dokumentację składamy w Wydziale Architektury i Budownictwa lokalnego Starostwa Powiatowego w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Urząd wydaje decyzję w terminie 65 dni. Po dwóch tygodniach od daty wydania decyzji, jeżeli żadna ze stron nie zgłosi uwag, staje się ona obowiązująca.
Teraz możemy rozpocząć budowę.
Pozwolenie na zabudowę jest ważne przez dwa lata. Jeżeli budowa nie zostanie rozpoczęta w tym terminie lub prace budowlane zostaną przerwane na okres dłuższy niż dwa lata, traci ona ważność.
IV. Rozpoczęcie budowy.
O rozpoczęciu budowy musimy powiadomić Starostwo Powiatowe z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Do zgłoszenia musimy dołączyć oświadczenie kierownika budowy o przejęciu obowiązków osoby funkcyjnej na budowie. Musimy pamiętać o nabyciu Dziennika Budowy, w którym kierownik budowy zapisywać będzie jej przebieg. Dziennik Budowy możecie Państwo zakupić w Artinex.
V. Zakończenie budowy.
Po zakończeniu prac budowlanych zgłaszamy w urzędzie zakończenie budowy. W tym celu należy przygotować i złożyć następujące dokumenty:
- oryginał dziennika budowy,
- oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonanego budynku z projektem budowlanym oraz o uporządkowaniu terenu budowy,
- sporządzone przez kierownika protokołu badań i sprawdzeń,
- geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
Znajdziemy dla Ciebie projekt
Czytaj ZwińWybór projektu jest jedną z najważniejszych decyzji inwestora a My znajdziemy go dla Ciebie!
Wystarczy, że podasz nam swoje wymagania odnośnie wymarzonego domu oraz parametry posiadanej działki:
- szerokość działki
- położenie działki względem stron świata
- jak duży dom potrzebujesz
- czy ma być parterowy, z poddaszem czy piętrowy
- ile ma mieć pokoi
- czy ma mieć garaż może wolisz wiatę
- bardzo pomocne będzię też informacjia jaki projekt z Naszej oferty jest najbliższy Twoim oczekiwaniom.
Pamiętaj! Należy sprawdzić jakie wymogi ustalone przez gminę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego musi spełniać budynek.
Jeśli mają Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt - na pewno pomożemy! Zapraszamy też do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej oraz katalogach.
Adaptacja projektu
Czytaj ZwińAdaptacja projektu gotowego polega na:
- dostosowaniu projektu do wymagań decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wytycznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz stref obciążeń konstrukcyjnych;
- sporządzeniu planu zagospodarowania terenu działki na odpowiedniej mapie geodezyjnej;
- pomocy w uzyskaniu wymaganych prawem budowlanym i specyficzną lokalizacją działki budowlanej dokumentów, takich jak: opinie, ustalenia, ekspertyzy, opracowania projektowe oraz zapewnienia od odpowiednich urzędów i instytucji;
- przejęciu funkcji głównego projektanta obiektu;
- dostosowaniu projektu do indywidualnych potrzeb inwestora (opcjonalnie).
Zmiany w projekcie
Czytaj Zwiń- Razem z projektem możemy dostarczyć bezpłatnie podpisaną przez autora projektu zgodę na określone zmiany. W myśl ustawy o ochronie praw autorskich jest ona wymagana do wprowadzenia przez architekta adaptującego zmian adaptacyjnych w projekcie. Po otrzymaniu projektu należy udać się do lokalnego architekta, który naniesie dom na działkę i przygotuje projekt zagospodarowania działki oraz dokona zmian w projekcie. Z nim można indywidualnie ustalić koszt i termin adaptacji. Zależy on od zakresu i stopnia złożoności prac projektowych.
Lustrzane odbicie
Czytaj ZwińCo to jest stan surowy i pod klucz?
Czytaj ZwińStan surowy zamknięty - stan surowy otwarty + stolarka zewnętrzna.
Stan pod klucz - zakończony stan budynku, gotowy do użytkowania, zawiera wykończenie całkowite, z tynkami wewnętrznymi, malowaniem, okładzinami z glazurą, podłogami wykończonymi parkietem, panelami bądź terakotą, (zależnie od projektu), stolarką wewnętrzną i zewnętrzną, instalacjami wewnętrznymi wraz z białym montażem.
Zawartość projektu
Czytaj Zwiń- projektu architektoniczno-budowlanego
- projektu technicznego
- projektu zagospodarowania działki
- który wykonuje osoba adaptująca oraz opinii i uzgodnień
Przygotowany przez nas projekt wymaga przystosowania go przez osobę adaptującą do warunków lokalizacji, a w razie potrzeby, także do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub zapisów decyzji o warunkach zabudowy terenu.
Każda proponowana przez nas dokumentacja została opracowana w postaci projektu architektoniczno-budowlanego. Zamawiając projekt otrzymują Państwo pięć egzemplarzy dokumentacji. Każdy egzemplarz projektu technicznego, który Państwo otrzymują, zawiera:
- Część architektoniczno-konstrukcyjną:
- rzut fundamentów – dokładne rozmieszczenie fundamentów, wymiary ław fundamentowych i głębokość ich posadowienia.
- rzuty wszystkich kondygnacji (np. parter, piwnica, piętro) – rozmieszczenie i wymiary wszystkich pomieszczeń, rozmieszczenie i wielkość otworów okiennych i drzwiowych, rozmieszczenie kominów, sugerowana aranżacja wnętrz.
- rzut więźby dachowej – wymiary i rozmieszczenie elementów konstrukcji dachu.
- rzut dachu – wymiary dachu, kąt nachylenia wszystkich połaci dachu, rozmieszczenie okien połaciowych, lukarn, kominów.
- przekroje pionowe – rysunki budynku po pionowym przecięciu, pokazują wszystkie elementy konstrukcji budynku, czyli warstwy podłogi, stropów, dachu.
- elewacje (frontowa, dwie elewacje boczne, ogrodowa) – dokładny wygląd domu z każdej strony.
- zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej – wymiary okien i drzwi wykorzystanych w projekcie.
- Część instalacyjną:
- schemat instalacji wodno-kanalizacyjnej
- schemat instalacji centralnego ogrzewania
- schemat instalacji elektrycznej
- schemat instalacji gazowej - jeśli jest przewidziana w projekcie
Kosztorysy
Czytaj ZwińZakup kosztorysu wraz lub po zakupie projektu 990zł
*Zakupiony kosztorys NIE PODLEGA ZWROTOWI dokumentacja jest przygotowywana na indywidualne zamówienie klienta i jest aktualna na dzień zamówienia. Pakiet zawiera: Kosztorys inwestorski; Kosztorys uproszczony; Przedmiar; Zestawienie materiałów.
Zwrot lub wymiana
Czytaj ZwińZWROT - W trosce o bezpieczeństwo zakupionej przez Ciebie dokumentacji, wprowadzone zostało dodatkowe zabezpieczenie. Część architektoniczna, konstrukcyjna a także instalacyjna zostały zaplombowane poniższym hologramem.
Uwaga: Nienaruszona plomba jest warunkiem do ewentualnego zwrotu projektu.
Część opisowa projektu z informacjami o powierzchniach, konstrukcji i technologii, pozostawiona jest do wglądu, bez konieczności naruszania zabezpieczeń. Dodatkowo do dokumentacji dołączamy podstawowe rysunki demonstracyjne.
Gotowe projekty wymagają adaptacji przez lokalnego architekta w celu dostosowania do warunków zabudowy lub planu miejscowego.
Projekt rozplombowany lub z uszkodzonym, naderwanym paskiem zabezpieczającym nie podlega zwrotowi oraz wymianie. Projekt z nie naruszonymi plombami można wymienić w ciągu 6 miesięcy od zakupu na inny z naszej oferty. Opłata manipulacyjna to 100zł. Zwracany/wymieniany projekt nie może nanosić śladów użytkowania.
Dokumentację z nienaruszonym zabezpieczeniem można zwrócić do 30 dni od otrzymania projektu.
Projekt do jednokrotnego użytku, powielanie go lub rozpowszechnianie narusza prawa autorskie firmy ARTINEX.
Projekty użyte lub adaptowane, które noszą ślady zniszczenia, są niekompletne lub zapisane, noszą ślady rozmontowania dokumentacji - nie kwalifikują się do wymiany czy zwrotu.
Zwrotom nie podlegają także pliki elektroniczne - przygotowane specjalnie na zlecenie inwestora zgodnie z ustawą z dn. 2 marca 2000 r. (Dz.U. nr 22, poz. 271) klient nie może zrezygnować z zapisanych na nośnikach danych komputerowych.
Formularz zwrotu dostępny po wysłaniu maila z informacją o chęci dokonania wymiany na adres: artinex@artinex.pl
Zwrot nie dotyczy projektów i koncepcji do których wprowadzono zmiany na życzenie klienta (np. przeróbek, koncepcji oraz projektów z naniesionymi danymi inwestora). Zgodnie z treścią ustawy z dnia 2 marca 2000 roku O ochronie praw konsumentów [...] (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami) prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w wypadku : "Świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu, lub ściśle związanych z jego osobą."
WYMIANA - warunki dot. wymiany projektu będą rozpatrywane wg indywidualnych ustaleń i mogą dotyczyć tylko wymiany projektów w wersji podstawowej i lustrzanej - niezniszczonych i nienaruszonych (nie zapisanych). W takim wypadku potrącana jest opłata manipulacyjna w wysokości 100zł.
Wymianę projekty można dokonać maksymalnie do 6 miesięcy od dnia otrzymania przesyłki z zamówionym projektem.
WYMIANA nie dotyczy projektów i koncepcji do których wprowadzono zmiany na życzenie klienta (np. przeróbek, koncepcji oraz projektów z naniesionymi danymi inwestora). Zgodnie z treścią ustawy z dnia 2 marca 2000 roku O ochronie praw konsumentów [...] (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami) prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w wypadku : "Świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu, lub ściśle związanych z jego osobą."
Koszty przesyłki
Czytaj ZwińProjekty wysyłamy kurierem
Wysyłka jest odpłatna i wynosi 20zł
Nie wysyłamy projektów za pobraniem. NIE REALIZUJEMY PRZESYŁEK ZAGRANICZNYCH
W przypadku projektów gotowych prowadzimy tylko sprzedaż wysyłkową na terenie kraju.
Dostarczenie projektu
Czytaj ZwińCzas oraz forma realizacji zamówienia jest ustalany indywidualnie podczas składania zamówienia.
Maksymalny czas realizacji Państwa zamówienia wynosi 35 dni roboczych.
Zapłata za projekt
Czytaj ZwińNależność za projekt gotowy jest pobierana przedpłatą płatną na konto:
Krzysztof Wolski ARTINEX
ul. Turecka 4 / 20A ; 00-745 Warszawa
87 1020 1013 0000 0302 0003 4561
Nie wysyłamy projektów za pobraniem. NIE WYSYŁAMY ZAGRANICĘ. Realizujemy tylko przesyłki krajowe.
W przypadku zamawiania zmian w projekcie, ich koszt ustalany jest indywidualnie następnie jest pobierana bezzwrotna zaliczka w wysokości 30% wartości dokonywanych zmian. Należność tą trzeba przelać na konto.
Wszelkie prace projektowe dotyczące zamówionych zmian rozpoczynamy w dniu wpłynięcia zaliczki na konto. Od tej daty też liczy się czas realizacji i wysyłki zamówienia.